Ervis&Antonela

Antonela

Jam nje vajze e thjeshte, por me nje bote te pasur. Jo aq e qete, por as impulsive. Me pelqen jeta dhe me pelqen ta mbush me gjerat qe dua, pasionet e mia dhe gjerat me te cilat ndihem e gjalle - duke veçuar Ervisin, qe jo me kot e kam zgjedhur si shokun e jetes sime.

Ervis

Une kam jetuar plot; shume aventura, shume eskapada, por edhe shume lote. Antonela ishte si nje thirrje per mua, si nje zgjim, si nje dhurate. Sot eshte partnerja ime ne çdo sfere te jetes e bashke ndajme diten, zyren, vizionin, mendimet endrrat e planet...

e Premte, 5 Tetor 2018
0 dite bashke
0 dite perqafime
0 dite puthje
0 dite dashuri

Ne u takuam te premten e 5 tetorit, ne ballkonin e zyres tone, gjate nje interviste pune me Antonelen shefe e Ervisin punekerkues :(. Gjithcka si me skenar edhe pse gjithcka nje suprize; na u duk sikur njiheshim prej nje jete e madje edhe e njohem dashurine aty sa na u takuan shikimet; pasi e paskerkishim kerkuar gjithmone, ne heshtje, thelle ne zemrat tona.

Aventura Jone

Bar Flo: Kafeja e Pare

Pa kafete tona te mengjesit, ne ishim thjesht dy dele te etura.Johann Sebastian Bach

tetor 2018

Dhoma Jone Sekrete: Puthja e Pare

Nuk flasim per puthje te pare, por per puthje te pare qe ka rendesi: puthja e pare me dike qe ka rendesi.Jay Asher

nentor 2018

Boge: Nata e Pare

Ti e di se ke rene ne dashuri kur nuk mund te biesh ne gjume gjithe naten, sepse realiteti i zgjuar, me ne fund eshte me i mire se endrrat e tua te gjumit.Dr. Seuss

nentor 2018

Prishtine: Arratisja e Pare

Udhetimet - fillimisht te lene pa fjale, pastaj te kthejne ne nje tregimtar.Ibn Battuta

dhjetor 2018

Shiroke: Xhiro e Pare

Jepi nje njeriu nje peshk dhe ai do te ushqehet me te per nje dite. Mesoje ate njeri si te peshkoje dhe ai do te jete i ushqyer gjithe jeten. Por nese e meson ate njeri ti jape motorrit, ai do kuptoje se peshkimi eshte i merzitshem.Desmond Tutu

qershor 2019

Valbone: Mali i Pare

Gjera te medha behen vec kur njeriu dhe mali takohen; dhe kjo nuk arrihet dot duke u perplasur ne rruge a ne fushe.William Blake

qershor 2019

Velipoje: Deti i Pare

Nuk ka asgje me te bukur se menyra se si oqeani refuzon te ndaloje se puthuri vijen e bregdetit, pa marre parasysh sa here valezohet tutje.Sarah Kay

gusht 2019

Sarajeve: Debora e Pare

Floket e debores jane nje nga gjerat me te brishta te natyres, por vetem shikoni se çfare mund te bejne kur bashkohen e ngjeshen se bashku.Vista M. Kelly

dhjetor 2019
Galeria Jone